Каналізаційно-насосні станції
Каналізаційна насосна станція (КНС) являє собою комплекс обладнання і резервуарів для перекачування стічних вод. Потреба в установці такої станції виникає у випадках, якщо транспортування стоків самопливом неможлива. При виборі КНС звертають увагу на такі характеристики, як передбачувані обсяги стічних вод, ступінь забрудненості стічних вод і тип забруднень, розміри пристрою, рельєф земельної ділянки. КНС бувають двох основних видів: станції з ємністю, станції малої продуктивності з датчиком рівня.
Розглянемо, як влаштовані побутові каналізаційні насосні станції.
КНС бувають горизонтальними або вертикальними. Горловина резервуара (резервуар КНС являє собою полімерний бак, закопаний в землю) обов'язково обладнана кришкою, яка може бути зроблена з полімерного матеріалу або нержавіючої сталі. Це пов’язано з тим, що ці матеріали не схильні до гниття і корозії. Пристрій каналізаційної насосної станції включає в себе майданчик і одну або кілька сходів, призначених для обслуговування обладнання. Водобійна стінка, розташована навпроти колектора, перешкоджає надмірно потужному потоку води та забезпечує рівномірне надходження стічної води в резервуар. Під люком встановлюється решітка, що захищає від потрапляння всередину КНС різних сторонніх предметів. Усередині ємності КНС - трубопровід, по якому рухаються стоки. Спеціальний кошик встановлюється для влову великого за розмірами сміття. Трубопровід до напірної системі під'єднується через патрубки, виведені через бічні стіни ємності. Насосне обладнання – основна частина КНС. Воно перекачує побутові стічні води, виробничі відходи, мул, зливові води.
Принцип дії КНС наступний: у приймальну частину зливаються стоки, які завдяки щільній прокладці не просочуються в грунт, і під тиском примусово прокачуются насосами в напірний трубопровід. Далі стічні води потрапляють в розподільну камеру і по трубах транспортуються на очисні споруди. Щоб стоки не поверталися назад у трубопровід насоса, передбачений зворотний клапан. Якщо обсяг стоків істотно підвищується, включається додатковий насос. Якщо насоси не справляються з обсягами стічних вод, включається сигналізація.
Робота КНС керується автоматично (проте при необхідності її можна перевести в ручний режим управління). Контроль за рівнем відходів здійснюється за допомогою поплавкових датчиків, розташованих на різних рівнях.
Коли перекачування відходів завершена, рівень стоків падає нижче першого датчика, система вимикається. При наступному включенні спрацьовує інший насос, що виконував до цього функцію додаткового.
Розрізняють такі види каналізаційних насосів: глибинні (поверхневі), консольні, самовсмоктувальні.
Найчастіше в КНС використовуються глибинні насоси. Вони ефективні, прості в експлуатації. Пристрій є зручний та займає небагато місця, оскільки постійно знаходиться в зануреному стані. Переваги цих насосів: простота експлуатації, нечасте технічне обслуговування, надійність, здатність ефективно працювати при низьких температурах; універсальність.
Консольний каналізаційний насос найчастіше застосовується у великих КНС промислового рівня. Такі насоси не монтують в модульних станціях. При їх установці необхідно підготувати окремий фундамент і правильно підвести труби. Введення в експлуатацію такого насоса краще довірити фахівцям. Консольні насоси стоять відкрито, доступ до них полегшений, що значною мірою спрощує ремонтні роботи. Переваги консольних перекачувальних пристроїв: зручний доступ до робочого колеса, двигуну, простота техобслуговування, надійність, можливість зміни продуктивності.
Самовсмоктувальний насос являє собою агрегат, який використовується на комунальних і промислових КНС для перекачування сильно забруднених стоків. Ці насоси не схильні до засмічення, ефективні при низьких температурах. Єдиний мінус – висока ціна. Він зручний в обслуговуванні за рахунок конструкції електродвигуна з фланцевим кріпленням, що не засмічуються. Переваги пристрою: мало схильний до засмічення, прокачує каналізаційні стоки з твердими елементами, осадом, зручний в обслуговуванні за рахунок висувної конструкції, працює при низьких температурах (при установці спеціального нагрівального елементу), максимально герметичний завдяки подвійному механічному ущільненню. Також слід зауважити, що при необхідності такий насос легко демонтується.
Для побутових станцій краще використовувати насоси з ріжучим механізмом, для комунальних – не рекомендується, оскільки тверді відходи, потрапивши в каналізацію, можуть стати причиною поломки ріжучого механізму.
Додаткове обладнання, яким може бути укомплектована каналізаційна насосна станція: устаткування для очищення насосів, сполучних труб, джерело резервного електроживлення, датчики тиску, манометри, запірна арматура, металевий павільйон, що забезпечує безпеку системи і збереження обладнання.
Для установки КНС викопують котлован (або встановлюється в спеціально обладнану шахту), глибину якого розраховують таким чином, щоб кришка резервуара виступала над поверхнею землі на
Основним регламентом для монтажу систем каналізації на основі КНС є СНиП 2.04.01-85, який відповідає за правильний підбір перерізу трубопроводу, дотримання ухилів і вибір оптимальної схеми розводки каналізації.
Потім встановлюються насоси в ємності, що регулюють хід поплавців. Поплавці першого рівня повинні знаходитися на висоті 0,15-
Обслуговування КНС здійснюють у наступному порядку: Візуальний огляд стану запірної арматури, насосів, перевірка показників панелі управління. Якщо є показники ненормальної роботи насоса, сторонні шуми або вібрації, агрегат витягують з ємності, оглядають, промивають і перевіряють. Очищення насосів і корпусу станції проводиться чистою водою зі шланга за допомогою щіток без застосування миючих засобів. При очищенні важливо не допускати попадання води під напором на панель управління, манометри. Демонтаж насосів для перевірки, подальший монтаж. При установці агрегатів потрібно домогтися, щоб вони закріпилися на автоматичній трубній муфті. Технічне обслуговування передбачає перевірку стану та очищення уловлювача великого сміття. Поточний ремонт передбачає заміну зношених деталей, затягування кріплень гайковим ключем.
Існують і моделі компактних каналізаційних насосних станцій з великим входом для унітазу і кількома для умивальників чи інших сантехнічних приладів. Вони підходять для будинків, квартир або офісів, коли транспортування стоків може, або, наприклад, місце зливу знаходиться нижче рівня каналізаційних магістралей.
У таких випадках установка такого обладнання - це єдиний вихід, що дозволяє при мінімальному бюджеті облаштувати санвузол або кухню в цокольних приміщеннях. Основною перевагою КНС для приватного будинку або квартири є те, що вона вимагає мінімального обслуговування і невибаглива у догляді. Єдине, що необхідно – це періодичний огляд стану з’єднань, патрубків, шлангів і очищення фільтра, якщо він передбачений
Роботи з розрахунками і монтаж систем найкраще довіряти фахівцям, таким як ми. Розрахунок каналізаційної насосної станції включає в себе: підбір насосів, точне визначення обсягу резервуарів-приймачів. Ви можете зв'язатися чи зателефонувати нам за телефонами, які є за наступним посиланням. Список якісно виконаних нами завдань знаходяться у посиланні.